Nie samą pracą człowiek żyje – warto również znaleźć czas na urlop i zaplanować wakacyjny odpoczynek.

Poniżej znajdziecie zestaw aplikacji ułożony chronologicznie pod kątem podróży zestaw, który pomoże w zaplanowaniu wypoczynku.

Aplikacje i strony dla cyfrowych nomadów

Aplikacje, które pomagają zaplanować urlop freelancera w pracy zdalnej

Google Maps/Earth
Zanim wybierzesz się na urlop, najpierw musisz wybrać kierunek. Nic tak dobrze się nie sprawdzi, jak zdecydowanie najpopularniejsza na świecie mapa Google – zwłaszcza opcja Earth, oferująca niejednokrotnie zapierające dech w piersiach widoki miejsc, do których można się wybrać.
KLIK

 

SKyscanner/eSKy
Kiedy już wybierzesz miejsce i okaże się dalej niż krajowe połączenia kolejowe, te dwie aplikacje przeszukają za ciebie loty różnych przewoźników i będziesz mógł wybrać taki, który z nich najbardziej ci odpowiada.
KLIK

 

Booking
Zanim jednak dolecisz do miejsca docelowego, warto zawczasu znaleźć hotel, w którym spędzisz czas. Na bookingu szybko zarezerwujesz odpowiednie miejsce, przeglądniesz zdjęcia i zapoznasz się z opiniami innych mieszkańców – będziesz wiedział, czego się spodziewać po przybyciu.
KLIK

 

Jakdojade
Spakowany? Czas jechać na lotnisko! Większość dużych miast w Polsce ma dostępną aplikację JakDojadę, która pokazuje wszystkie najbliższe połączenia tramwajowe i autobusowe. Dzięki niej będziesz wiedział, jak bardzo masz się spieszyć, żeby zdążyć na odprawę, a budżetowa forma przemieszczania się między mieszkaniem i lotniskiem wielu odpowiada zdecydowanie bardziej niż oferta prywatnych przewoźników.
KLIK

 

Uber/Bolt
Jeśli jednak czas cię goni i nie możesz uzależniać swojego wyjazdu od kaprysów komunikacji miejskiej, warto rozglądnąć się za Uberem lub Boltem – czyli przewoźnikiem, którego szybko namierzysz za pomocą aplikacji, od razu wiedząc, ile zapłacisz. Istnieje również duża szansa, że w mieście docelowym, do którego się udajesz, również będzie funkcjonował przynajmniej jeden z tych przewoźników. Pamiętaj jednak, że aplikacje podłącza się do karty bankowej, warto więc upewnić się, czy obsługuje walutę danego kraju i nie zapłacisz zbyt dużej prowizji.

 

OsmAnd
Ta aplikacja sprawdzi się jako nawigator w trudno dostępnych miejscach na mapie świata, ponieważ bije na głowę dostępnością i szczegółowością map offline swoich konkurentów. Zwłaszcza jeśli chodzi o drogi, których inni nie uznają, jak np. ścieżki leśne! W darmowej wersji możesz wczytać do 7 map – więcej dostępne jest po subskrypcji.

 

Będziemy powtarzać aż do znudzenia: wypoczynek jest pierwszą składową work-life balance. Dlatego wyciągaj walizkę i zacznij się pakować – XXI wiek pomoże ci w ogarnięciu wszystkiego innego!

Sprawdź także inne propozycje aplikacji, które przydadzą Ci się w pracy zdalnej:

jm/fot. pexels.com