Pisaliśmy już o najlepszych aplikacjach dla twórców, teraz kolejny przyjemny temat – muzyka!

 

 

Niemal wszyscy uwielbiają muzykę. Rozmaitość gatunków i wykonawców potrafi oszołomić, a my lubimy mieć wszystko pod kontrolą. W tym właśnie pomagają dedykowane aplikacje.

 

SoundCloud

SoundCloud zaczynał jako witryna internetowa dla młodych twórców, chcących podzielić się swoją twórczością z innymi. Z biegiem lat urósł do rangi szanowanego portalu, naturalnym więc było, że pewnego dnia pojawi się aplikacja na telefon. Użytkownicy chwalą sobie podobieństwo do produktów konkurencji oraz fakt, że produkt, mimo że darmowy, nie zawiera w sobie wielu irytujących reklam.

 

 

Spotify i Tidal

Spotify jest jedną z najpopularniejszych aplikacji ze swojego gatunku, z powodzeniem przebija kreowany na luksusowy produkt Tidal, głównie dzięki swojej przejrzystości i przystępnej cenie. W dodatku Spotify jest darmowy (choć z reklamami), a opcje abonamentowe tańsze niż u konkurenta. Natomiast baza muzyki jest zbliżona, choć Tidal oferuje dostęp do teledysków w wysokiej jakości. Możliwość katalogowania ulubionych utworów i skrypty “podobne do” działają w zasadzie tak samo w obydwu aplikacjach.

 

 

Shazam i SoundHound

Wielu wielbicieli muzyki przeżyło objawienie, gdy pojawiły się aplikacje dedykowane wyszukiwaniu muzyki na podstawie fragmentu utworu. Koniec z frustracją, zapamiętywaniem fragmentów tekstów, bezcelowym przeszukiwaniem sieci, gdy wybrzmi “dobra nuta” w radiu, klubie lub na siłowni! Funkcja obydwu aplikacji jest ta sama, jednak to Shazam zdaje się mieć lepszą bazę utworów, zwłaszcza gdy nasze gusta sięgają poza “typowo radiowe”, popowe lub rockowe utwory. Niewątpliwym plusem jest też połączenie tych aplikacji ze Spotify, które automatycznie kolekcjonują znalezione utwory w folderze np.“Moje utwory z Shazam”, a które potem można przenieść do innych folderów.

 

YouTube (premium)

Dużo wody w Wiśle upłynęło, zanim YouTube zorientował się, że posiadanie funkcjonalnej aplikacji bez reklam i wyłączania dźwięku przy blokowaniu telefonu jest dobrym rozwiązaniem – a z takiego od dawna korzystali wyżej wymienieni konkurenci. W końcu jednak doczekaliśmy się i największa platforma wideo (jak i muzyki) dostępna jest w formie działającej i bogatej w zasoby aplikacji.

 

To nie wszystkie aplikacje do muzyki, te wymienione powyżej jednak cieszą się wielką popularnością, za czym idą częste aktualizacje i płynne działanie. Kto wie, może pewnego dnia doczekamy się programu, który połączy zalety ich wszystkich?

 

 

jm/fot. pexels.com