W naszym cyklicznym przeglądzie aplikacji nie mogło zabraknąć jednej z najważniejszych dziedzin – edukacji!

Aplikacje do poszerzania wiedzy dla freelancerów

Aplikacje dla freelancerów do nauki i inspiracji

Najlepsze aplikacje dla kreatywnych
Najlepsze aplikacje dla freelancerów: muzyka
Najlepsze aplikacje do pracy zdalnej: komunikacja

Dziś zrobimy przegląd z rozmaitych dziedzin – a nuż ktoś stwierdzi, że akurat to mu się przyda? Zobaczcie sami!

 

Aplikacje do poszerzania wiedzy i szukania inspiracji dla freelancerów – Zdamyto

Tę aplikację uwielbiają wszyscy, którzy starają się lub planują w najbliższym czasie zdać prawo jazdy. Zdamyto w przystępny sposób opowiada o całym procesie zdawania egzaminu, zawiera wiele przydatnych wskazówek i porad, a co najważniejsze – zawiera zestaw wszystkich pytań, na jakie można trafić na egzaminie teoretycznym. Dzięki temu uczyć się można wszędzie, a wielu użytkowników aplikacji zdaje za pierwszym podejściem do egzaminu na 100%!

 

Aplikacje do poszerzania wiedzy i szukania inspiracji dla freelancerów – DailyArt

Nie zawsze można pozwolić sobie na wycieczkę do muzeum, zwłaszcza do takiego, które znajduje się na drugim końcu świata. Ale od czego mamy XXI wiek, smartfona w ręce i przydatne aplikacje?
DailyArt to program nie tylko dla miłośników sztuki – nawet osoby dotychczas niezaznajomione z dziedzictwem kulturowym różnych krajów znajdą tu coś dla siebie. W aplikacji codziennie pojawia się nowe dzieło sztuki, wraz z nazwiskiem artysty i notatką/ciekawostką na temat prezentowanego obrazu lub rzeźby. Proste i niewymagające, a jak wzbogaca wiedzę!

 

Aplikacje do poszerzania wiedzy i szukania inspiracji dla freelancerów – Wolne Lektury

Jak sama nazwa wskazuje, aplikacja jest zbiorem dzieł literatury, dostępnych zupełnie za darmo – to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą poczytać e-booki lub sprawdzić, czy forma audiobooków im podejdzie. WolneLektury jest cały czas rozwijana i może zachowywać się różnie na różnych telefonach, jednak warto dać jej szansę – chociażby dlatego, że znajdziemy na niej wiele książek, o których zapomnieliśmy, jak bardzo są dobre!

 

Aplikacje do poszerzania wiedzy i szukania inspiracji dla freelancerów – NeuroNation

Ta aplikacja składa się z zadań o różnych poziomach trudności, mających na celu usprawnienie pracy naszego umysłu – tylko tyle i aż tyle! A jak wiemy, mózg rozruszany, to freelancer szczęśliwy. Zdarza się, że NeuroNation próbuje nas mocno zachęcić do wykupienia abonamentu, ale to nic nowego ani niespotykanego – każdy twórca chce być wynagrodzony za swoją pracę. Dodatkowym plusem jest możliwość poćwiczenia sobie języka angielskiego, ponieważ aplikacja nie dysponuje jeszcze wersją polską. Można potraktować to jako dodatkowe zadanie!

 

Aplikacje do poszerzania wiedzy i szukania inspiracji dla freelancerów – Flora Incognita

Aplikacja dla tych, którzy idąc po łące lub w lesie na widok rośliny mówią sobie: “ooo, jakie ładne! Ciekawe, co to to?” Flora jest bowiem bazą roślin dzikożyjących – wystarczy zrobić im zdjęcie, a algorytm rozpozna, z jakim kwiatkiem/drzewem/krzewem lub paprocią mamy do czynienia. Po rozpoznaniu rodzaju aplikacja udostępni notatkę o roślinie, dzięki czemu dowiemy się, czy np. nie jest trująca lub jakie ma zastosowanie w medycynie ludowej.

Nie wymieniliśmy jeszcze całej rzeszy aplikacji do nauki poszczególnych języków obcych, a też bywają bardzo dobrze zaprojektowane i niebywale przydatne. Dla każdego coś dobrego – korzystajmy!

jm/fot. pexels.com