Nic tak nie wspiera rozwoju twórczego jak przymusowe siedzenie w domu. Wszak wreszcie jest czas na rozwój swoich pasji!

 

Dlatego zebraliśmy dla was garść przydatnych aplikacji z różnych branż, które mogą wspomóc proces twórczy lub obudzić nowy talent.

 

YouCut

To prosty i przyjazny program, który znajdziesz w wersji zarówno desktopowej, jak i mobilnej. Dzięki niemu potniesz i skompresujesz wideo, jak również dodasz muzykę i proste formy graficzne ubogacające wideo. Miłe narzędzie nie tylko dla początkujących TikTokowiczów.

 

StoryArt

To jedno z łatwiejszych i bardziej popularnych narzędzi dla fanów Instagrama. Umożliwia wykorzystanie ponad 1000 (!) templatek do edycji swojego instastory, zarówno w formie animowanej, jak i tej bardziej statycznej. Dzięki niemu zapanujesz nad spójną identyfikacją swojego profilu, co pomaga m.in. w personal brandingu.

 

VoiceOver

O ile wyżej wspomniany YouCut jest przyjemnym narzędziem do edycji wideo, tak Voiceover świetnie sprawdza się przy edycji muzyki. Jest w zasadzie miniaturową i amatorską wersją tego, co spotkamy w programach dla specjalistów – oprócz gotowych ścieżek do edycji mamy multum efektów dźwiękowych, pogłosów, wyrównania poziomów, dostosowania tonacji itp. Mamy oczywiście możliwość podzielenia się ze światem naszą twórczością za pomocą wtyczek do social media, a nawet organizowanie eventów!

 

Splice

Splice i Quik to dwie aplikacje oferowane przez twórcę popularnych, sportowych kamerek GoPro – pojawiły się w momencie opóźniania premiery 5 generacji kultowych kamer. Umożliwa mniej (Quik) i bardziej (Splice) zaawansowaną edycję wideo z GoPro (m.in. filtry, przejścia, slow-motion), które można nie tylko pociąć, ale również dodać adekwatną ścieżkę audio. Jeśli więc dysponujesz nagraniami z GoPro, to w ramach wspomnień z wakacji możesz dać szansę tym aplikacjom.

 

Smule

To wspaniała aplikacja do… karaoke! Możesz śpiewać z innymi użytkownikami, więc to idealne narzędzie na kreatywne spędzanie czasu z innymi osobami, choć każdy tkwi zamknięty w domu. W aplikacji znajdziesz też nagrania sławnych piosenkarzy, z którymi możesz pośpiewać w duecie, jak również udostępnić swój popis w wersji live. Tym niemniej wielu użytkowników narzeka na trial version, bo można przetestować zaledwie jedną piosenkę.

 

Pinterest

Tego portalu/aplikacji chyba nie trzeba nikomu przedstawiać – Pinterest jest źródłem inspiracji do WSZYSTKIEGO, o czym tylko zamarzysz – gotowanie, rysowanie, DIY, szycie i wiele, wiele innych. Wystarczy tylko wpisać odpowiedni tag i już można cieszyć się skarbnicą wiedzy – należy jednak pamiętać, że niemal wszystkie źródła mają zastrzeżone prawa autorskie. Także inspiruj się – ale nie kradnij!

 

 

jm/fot.pexels.com