Wiemy, że większość freelancerów woli pracować z domu. Jednak ile można? Zobaczcie, jakie są alternatywy, jeśli się chce opuścić cztery ściany i doświadczyć czegoś innego!

 

W zasadzie warunek jest jeden – musi być Wi-Fi lub chociażby zasięg dla telefonu komórkowego, z którego udostępnisz sobie internet do pracy. Idealnie, jeśli twoja praca nie wymaga internetu, tylko komputer – wtedy poniższą listę możesz znacznie poszerzyć!

 

Miejsce do pracy zdalnej: Biuro coworkingowe

To specjalistyczne miejsce, dostosowane do potrzeb freelancerów. Znajdziesz tam w pełni wyposażone stanowisko pracy – wraz z zapleczem socjalnym, salą konferencyjną i innymi udogodnieniami. To doskonałe miejsce do spotkania z klientem lub wykonania ważnej wideokonferencji – wygląda zdecydowanie bardziej profesjonalnie niż jakiekolwiek, nawet najlepiej zaprojektowane “biuro” w domowym zaciszu.

 

Miejsce do pracy zdalnej: Kawiarnia

Czy jest coś przyjemniejszego, niż praca w miękkim fotelu i unoszący się zapach palonej kawy lub parzonej herbaty? Jeśli masz w pobliżu jakąś kameralną kawiarnię, nie wahaj się raz na jakiś czas ją odwiedzić – masz prawo do pracy w cudownej atmosferze!

 

Miejsce do pracy zdalnej: Biblioteka

Czy wiesz, że większość bibliotek miejskich ma już stanowiska komputerowe? Czytelnia również powinna znajdować się na “standardowym wyposażeniu” biblioteki. Nie ma bardziej cichego i sprzyjającego skupieniu miejsca niż biblioteka. Jeśli jesteś gdzieś zapisany, nie bój się spytać pani bibliotekarki, czy możesz wpadać raz na jakiś czas i popracować w ciszy. Wiele bibliotek idzie z duchem czasu i udostępnia miejsce pracującym zdalnie.

Drugi plus? Możesz skorzystać z tych zasobów biblioteki, które są dostępne tylko na miejscu, czyli nie mogą być nikomu wypożyczone do domu. Z tej opcji powinni ucieszyć się najbardziej copywriterzy i graficy, którzy dzięki bibliotece mogą odkryć ogrom inspiracji do bieżącej pracy.

 

Miejsce do pracy zdalnej: Centrum handlowe

Czy w zatłoczonym centrum handlowym mogą być warunki do spokojnej pracy? Przecież tak głośne miejsce kompletnie się ze skupieniem nie kojarzy! A jednak – wychodząc naprzeciw potrzeb klientów, wśród których są osoby pracujące zdalnie, niektóre centra handlowe postanowiły zainwestować w stworzenie bezpłatnych przestrzeni coworkingowych. Nie są co prawda tak rozbudowane jak prawdziwe, “wielkogabarytowe” biura coworkingowe, nie masz też co liczyć na darmową kawę czy herbatniki – ale też nie musisz za to miejsce płacić. W takich miejscach znajdziesz oczywiście biurka i dostateczną ilość gniazdek z prądem, oczywiście pod ręką masz szereg rozmaitych usług, w tym zróżnicowaną gastronomię – czego chcieć więcej?

 

Jak widzisz, praca zdalna dla freelancera nie musi być ograniczać się do własnych czterech ścian – istnieje wiele przyjemnych alternatyw, z których warto skorzystać, by urozmaicić sobie czas poświęcony zleceniom. Nie bój się spróbować!

 

 

 

jm/fot. pexels.com