W dzisiejszym przeglądzie przydatnych aplikacji pochylimy się nad ważnym tematem – aktywnością ruchową!

Żyjemy w fit-czasach – świadomość ważności codziennych ćwiczeń na dobre zagościła w umysłach wszystkich tych, którzy cierpią z powodu dolegliwości po pracy za biurkiem. Poniższe programy zmotywują i ułatwią ci podjęcie założonych fit-wyzwań!

Sprawdź także listy:

 

Najlepsze aplikacje dla freelancerów - zdrowie i fitness

Jak zachować formę w pracy zdalnej – aplikacje dla freelancerów

 

MyFitnessPall

Ta popularna aplikacja zawiera w sobie zarówno licznik kalorii (dla ponad 6 milionów produktów!), jak i zestaw praktycznych ćwiczeń, które można wykonywać zarówno w domu, jak i na siłowni. Ma również opcję synchronizacji z innymi produktami, jak chociażby zegarek od Samsunga lub GoogleFit. Jeśli jednak masz podpiętą kartę kredytową do Sklepu, a nie chcesz rozszerzyć aplikacji do trybu Premium, uważnie przeczytaj regulamin programu.

 

Monitor Your Weight

Jak sama nazwa wskazuje, ta wysoko oceniana aplikacja ma za zadanie pomóc ci w monitorowaniu wagi i motywować do zmian. Oprócz wyliczenia BMI i średniego dziennego zużycia kalorii, prognozuje w jakim czasie osiągniemy założone zmiany. Użytkownicy chwalą również wyjątkowo estetyczny wygląd aplikacji.

 

Krokomierz/Endomondo

Te dwie aplikacje świetnie sprawdzają się jako wsparcie w monitorowaniu postępów podczas ćwiczeń. Krokomierz, jak sama nazwa wskazuje, mierzy wykonaną liczbę kroków dziennie i na tej podstawie wylicza spalone kalorie, natomiast Endomondo możemy rozszerzyć i na inne aktywności, jak np. jazda rowerem i jogging oraz połączyć z innymi narzędziami do monitorowania zdrowia podczas uprawiania sportu.

Zdrowy Kręgosłup

Ta aplikacja to zbawienie dla wszystkich, którzy za długo przesiadują przy biurku i odczuwają z tego powodu dyskomfort lub bóle pleców. Oprócz ćwiczeń znajdziemy tam również techniki odpowiedniego oddychania w trakcie ćwiczeń. Aktywności są proste i bardzo skuteczne, a regularne wykonywanie ćwiczeń przynosi wymierne efekty – zwłaszcza że codziennie dostajemy nowy zestaw, a urozmaicenie nie pozwoli się szybko znudzić.

Keep Yoga

Znajdzie się również coś dla amatorów spokojniejszych aktywności niż rower czy bieganie. Aplikacja ta umożliwia zapoznanie się z różnymi pozycjami w jodze, od podstawowych po te bardziej zaawansowane. Program umożliwia również skonstruowanie planów treningowych i kursy medytacyjne.

O tym, jak ważne jest zdrowie w pracy za biurkiem, nie trzeba nikomu przypominać. Wystarczy tylko wymyślić sobie aktywność, która nam najbardziej pasuje. Zatem wyciągaj dresik z szafy i do dzieła!

jm/fot. pexels.com