Dzień dobry, Użytkownicy! 🙂
Bardzo się cieszymy, że jest tu Was już 650 osób! 😀 Zgodnie z obietnicą nie będziemy Was monitorować ani zbyt często nachodzić, chcielibyśmy jednak skonsultować z Wami jedną małą rzecz, czy w ogóle Wam się spodoba i będziecie korzystać.
Otóż w niedługim czasie wdrożymy nową funkcjonalność, pod którą podkładkę już mamy w naszym Regulaminie (który na pewno wszyscy ładnie znają :D) – mianowicie dodamy opcję przekazania LICENCJI do dzieła na okres 15 lat. Działa podobnie do przekazania praw autorskich (PPA), ale **nie trzeba będzie podpisywać ani skanować żadnego dokumentu.** Ponadto licencja, podobnie jak PPA, uprawnia do naliczenia 50% podatku temu, komu przysługuje 🙂 Znajdziecie ją w tym samym miejscu, co teraz jest checkbox PPA, tylko będzie rozwijane pole (brak/licencja/PPA).
Minusik? To licencja niewyłączna, czyli możecie dalej dowolnie rozporządzać dziełem – nie każdy Zleceniodawca zgodzi się na takie rozwiązanie. Klient za to może równie dowolnie rozporządzać dziełem (np. sprzedać je dalej), oczywiście prawa autorskie osobiste zostają nienaruszone.
Zatem – co wolicie? 🤔

Przejdź do grupy i włącz się do dyskusji:
Społeczność Freelancerów